آرامگاه مجازی شادروان : حضرت آیت الله حاج سید فضل الله حجازی

آرامگاه مجازی شادروان : حاج محمد کاجی
21 اردیبهشت 1396
آرامگاه مجازی شادروان حاج بهرام فخارزاده
21 اردیبهشت 1396

تلاوت سوره فاتحه با صدای استاد عبدالباسط عبدالصمد

تلاوت سوره اخلاص با صدای استاد عبدالباسط عبدالصمد

تلاوت سوره یس با صدای استاد عبدالباسط عبدالصمد

حضرت آیت الله سید فضل الله حجازی شهرضائی
مرحوم حاج سید فضل‌الله حجازی فرزند سید محمدحسن در شهرضا متولد شد و در سال ۱۳۲۴ به مکتب رفت و از سال ۱۳۳۵ در سلک اهل منبر وارد شد و تا سال ۱۳۴۶ در اصفهان و قم و مشهد به تحصیل علوم دینی اشتغال ورزید. مرحوم حجازی، دانش هیئت و نجوم و علوم نقلی و منطق و ریاضی و فقه را نزد آقایان شیخ محمد خراسانی، شید محمد نجف‌آبادی و حاج میرزا محمدصادق احمدآبادی فرا گرفت. آن‌گاه در نجف اشرف از محضر مرحوم آیت‌‌الله سید ابوالحسن اصفهانی کسب فیض نمود. پس از بازگشت به شهرضا به تدریس ادبیات و فقه و علوم اسلامی پرداخت. اولین مدرسه علمیه را در محل حسینیه سادات خریداری و به مدرسه حسینیه سادات نامگذاری کردند. از خدمات ارزنده ایشان یکی رونق بخشیدن مساجد و اقامه جماعت در آنها بود؛ به این صورت که چندی در مسجدی متروک و بی‌رونق، خود اقامه جماعت می‌کرد و سپس دیگری را در آنجا منصوب می‌فرمود.
هم‌اینک آثار منظوم و منثوری از ایشان به جا مانده که مهم‌ترین آنها عبارتند از: ۱- بدبخت‌نامه، که حاوی انتقاد و طنز از اوضاع روزگار معاصر خود و دوران ستمشاهی بوده است. ۲- مناثرالحجازیه (زندگینامه خودشان) ۳- مآثرالحجازیه، که متضمن اشعار ایشان می‌باشد و شامل قصاید، غزلیات، ترجیع‌بند و دو بیتی به زبان‌های فارسی و عربی است.
ایشان در ۲۸ دی ماه ۱۳۴۶ در ۶۹ سالگی زندگی را بدرود گفت.
منبع : سایت دانشگاه شهرضا
محل دفن : شهرضا – امامزاده شاهرضا – قطعه علما

در صورت تمایل به پرداخت خیرات ، برای شادی روح این عزیز از دست رفته ، به فروشگاه انفاق مراجعه فرمایید .

نذورات اهدایی:

اهداء هزینه خرید دسته گل مجازی شماره ۵۰ ،  توسط یکی ازخویشاوندان ، در اردیبهشت ماه ۹۶ ، به مناسبت نیمه شعبان ، میلاد حضرت مهدی (عج )
اهداء هزینه خرید شاخه گل مجازی شماره ۲۴  ،  توسط یکی از وابستگان ، در خردادماه ۹۶ ، به مناسبت اولین شب جمعه ماه رمضان

اهداء هزینه خرید دسته گل مجازی شماره ۴۴ ، توسط یکی از وابستگان ، در آذر ماه ۹۶ ، به مناسبت عید میلاد با سعادت حضرت محمد (ص )

اهداء هزینه خرید سبد گل مجازی شماره ۳۰ ، توسط خویشاوندان ، در دی ماه ۹۷ ، به مناسبت پنجاه و یکمین سال وفات

دیدگاهتان را بنویسید