درباره ما

 

معرفی، اهداف و بخشی از اساسنامه خیریه انفاق


انجمن نیکوکاری فکر احسان قلم (بنیاد انفاق)

در باره موسسه:

با توجه به موارد مندرج در اساسنامه ، این انجمن جهت کسب درآمد و جلب کمک های مادی و با نیت : 1. جلوگیری از اسراف و ریخت و پاش های بیهوده در مراسم مربوط به درگذشتگان . 2. مبارزه با فرهنگ غلط خرید و هدیه گلهای طبیعی گرانقیمت توسط دوستان و آشنایان اموات به مناسبت های مختلف . 3. سوق دادن هزینه خرید گلهای طبیعی به سمت کمک به نیازمندان به عنوان خیرا ت جهت شادی روح اموات . برای اولین بار نسبت به فراهم نمودن امکانات ایجاد آرامگاه مجازی در سایت انجمن اقدام و با درخواست و موافقت بازماندگان ، پس از دریافت اطلاعات مورد نیاز از طریق سایت، آرامگاه مجازی بطور رایگان بنام شخص مورد درخواست ایجاد میگردد و بازماندگان ، دوستان و آشنایان متوفی می توانند از طریق تلفن همراه و رایانه در هر زمان ، از اقصی نقاط کره زمین به این آرامگاه مجازی مراجعه و مزار متوفی را زیارت کنند و در صورت تمایل جهت شادی روح متوفی با مراجعه به فروشگاه مجازی سایت ، نسبت به انتخاب و خرید گلهای مجازی اقدام نمایند . پس از انجام مراحل خرید و پرداخت وجه و دریافت فاکتور خرید از سایت ، نسبت به نصب تصویر اقلام خریداری شده توسط انجمن در آرامگاه مجازی اقدام میگردد . در این پروسه هیچگونه کالایی بصورت حقیقی خرید و فروش نمی شود و وجوه دریافتی از این فروشگاه مجازی مانند بقیه درآمدها ، طبق مفاد اساسنامه هزینه میگردد و انشالله متوفی و بازماندگان از اجر معنوی آن مستفیض خواهند شد .

ورود به بخش آرامگاه مجازی

اساسنامه موسسه (كليات و اهداف) :

ماده ۱ : نام

نام سازمان مردم نهاد : انجمن نيكوكاري فكر احسان قلم است كه در اين سایت به لحاظ رعايت اختصار " انفاق" ناميده مي شود .

ماده ۲ : نوع فعاليت

كليه فعاليتهاي انجمن غيرسياسي و غير انتفاعي و غير دولتي بوده و در موضوع ، با رعايت كامل قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران فعاليت خواهد نمود .

ماده ۳ : محدوده فعاليت

محدوده فعاليت انجمن در سطح شهرستان اصفهان است .

ماده ۴ : محل

مركز اصلي انجمن دراستان : اصفهان ، شهرستان اصفهان به نشاني : خيابان چهارباغ خواجو ، خيابان منوچهري ، خيابان مجمر ، بن بست گلچين ، پلاك ۵۰ ، طبقه همكف است و در صورت لزوم مي تواند پس از كسب مجوز از مرجع صدور پروانه برابر مقررات در ساير نقاط داخل يا خارج كشور شعبه يا دفتر نمايندگي ايجاد نمايد .

ماده ۵ : تابعيت

انجمن تابعيت جمهوري اسلامي ايران را دارد و كليه اعضاي آن التزام خود را به قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران اعلام مي دارند .

ماده ۶ : مدت فعاليت

مدت فعاليت انجمن از تاريخ تاسيس به مدت نامحدود مي باشد .

ماده ۷ : دارايي اوليه

دارايي اوليه انجمن اعم از منقول و غيرمنقول مبلغ ۱،۰۰۰،۰۰۰ ريال ميباشد كه از سوي هيأت موسس تماما پرداخت گرديده و در اختيار انجمن قرار گرفته است .

ماده ۸ : هيأت موسس

هيأت موسس انجمن اشخاصي هستند كه براي تهيه مقدمات تشكيل قيام نموده و بعد از تأسيس تحت عنوان موسس مسئوليتي نخواهند داشت .

ماده ۹ : اهداف انجمن

الف : كليات :

اين انجمن با الهام از تعاليم عاليه اسلام و با نيت انجام خدمات عام المنفعه و نشر و ترويج امر الهي انفاق و احسان و همچنين با بهره گيري از آيات قرآن در رابطه با تفكر و انديشه و تعليم و تعلم ، مصصم به كشف و شناسائي و كمك به دانش آموزان و دانشجويان يتيم و بااستعداد و نيازمند ، كه توان دستيابي به امكانات مورد نياز جهت ادامه تحصيل را ندارند مي باشد .

ب : روش اجراي هدف :

• شناسائي نيازمندان :

افراد موردنظر از بين طبقات محروم جامعه كه از طريق مساجد ، مدارس ، سازمان بهزيستي ، موسسات خيريه ذيربط ، خيرين و معتمدين معرفي ميگردند انتخاب خواهند شد .

• تامين منابع مالي :

۱. تلاش براي شناسايي ، جذب و هدايت خيرين در راستاي اهداف انجمن. ۲. برنامه ريزي بمنظور تبليغات و فرهنگ سازي براي جذب خيرين و كمكهاي مردمي ۳. جلب و قبول كمك هاي مادي و معنوي خيرين از منابع مختلف و بهره گيري از توانمنديهاي مادي و معنوي خيرين و تشويق و ترغيب توانگران و نيك انديشان از طريق رسانه هاي اجتماعي . ۴. ارتباط و تعامل با خيريه ها و سازمانهاي بين المللي مرتبط با اهداف انجمن . ۵. قبول توليت موقوفه وحبس در مواري كه نيت واقف مطابق نيات انجمن باشد . ۶. برپايي بازارچه هاي خيريه با كمك و همياري توليدكنندگان ، كسبه و ديگر توانمندان علاقمند. موارد فوق كلأ پس از كسب مجوز هاي لازم از ارگانهاي ذيربط با حفظ موازين شرعي و رعايت قوانين و مقررات جمهوري اسلامي و مفاد اساسنامه از طرق مجاز انجام ميگردد.